Šiame puslapyje rasite daug naudingos informacijos apie mūsų puslapį ir kompiuterio panaudojimą  japonų kalbos mokymuisi.

Kaip naudotis japonukalba.vdu.lt puslapyje pateikta medžiaga?

Japonų kalba kompiuteryje

Jeigu Jūsų kompiuteris pirktas ne Japonijoje, greičiausiai, kad be papildomų pastangų nepavyks rašyti japoniškai. Tam nereikia jokių specialių klaviatūrų, užtenka paprasčiausiai tinkamai suderinti savo operacinę sistemą.

Windows 10

Windows 10 operacinės sistemos paruošimas darbui su japonų kalba yra labai greitas ir paprastas. Atsidarykite nustatymų langą.

Pasirinkite laiko ir kalbų nustatymus.

Eikite į regionus ir kalbas.

Pasirinkite pridėti naują kalbą.

Sąraše ieškokite japonų kalbos.

Ir po keleto akimirkų japonų kalba jau bus paruošta naudojimui. Iš galimų kalbų pasirinkite japonų kalbą.

Paspaudus ant "A" raidės įjungiamas rašymas hiragana ir jau galite rašyti. Greita ir paprasta.

Japonų kalba išmaniajame telefone ar planšetėje

Jeigu Jūs turite išmanųjį telefoną ar planšetę ir norite jį naudoti rašymui japonų kalba, didelė tikimybė, kad tai padaryti bus labai paprasta.

iOS (iPhone + iPad)

Pasirinkite nustatymų meniu (Settings).

Pasirinkite bendruosius nustatymus (General).

Pasirinkite klaviatūros nustatymus (Keyboards).

Pasirinkite pridėti naują klaviatūrą (Add New Keyboard).

Iš klaviatūrų sąrašo pasirinkite japonų kalbą (Japanese).

Tada pažymėkite abi klaviatūras - Kana ir Romaji, ir spauskite Done. Galite pasirinkti ir tik vieną japonišką klaviatūrą, kuri jums patogesnė. Jeigu nesate tikri, tada pasirinkite abi ir išbandykite jas.

Nustatymai paruošti. Dabar atsidarykite užrašų knygutę ar kitą programėlę, kur galėtumėte rašyti tekstą. Prie tarpo simbolio matysite gaubliuką.

Paspaudus ir palaikius gaubliuką, pamatysite visas galimas klaviatūras. Pasirinkite Kana (日本語かな). Taip pat, vieną kartą spustelėjus ant gaubliuko, iš karto perjungiama į kitą klaviatūrą.

Kana klaviatūra yra virtuali seniau naudotų telefonų klaviatūrų kopija. T.y. skaičiai 0-9 slepia keletą raidžių - reikia keletą kartų paspausti tą patį mygtuką. Japonai dažnai naudoja šią klaviatūrą, nes yra prie jos pripratę. Pirma kartą naudojantis Kana klaviatūra gali būti kiek kebloka.

Pasirinkite Romaji klaviatūrą (日本語ローマ字). Pradedantiesiems ši klaviatūra gali būti paprastesnė ir aiškesnė, nes primena kompiuterio klaviatūra su lotyniškomis raidėmis. Paprasčiausiai surinkite norimą raidžių kombinaciją ir klaviatūra pasiiūlys galimus kanji.

Sėkmės naudojant japonų kalbą telefone!

Kaip kompiuteriu rašyti japoniškai?

Pirmosios raidės

Atsidarykite Word, Notepad ar kitą tekstų redaktorių (galima ir interneto naršyklėje, pvz. el. laišką), pasirinkite japonišką klaviatūros išdėstymą. Jeigu matote "A", vadinasi rašoma lotyniškomis raidėmis. Japoniškų rašmenų aktyvavimas: tuo pačiu metu paspauskite Alt ir ~ arba pele pasirinkite Hiragana punktą, paspaudę ant "A". Dabar pamatysite "あ".

Japonų kalbos pasirinkimas rašymui

Jeigu pradėjote skaityti pirmąją pamoką, turbūt pastebėjote, kad japoniškus garsus galima išreikšti lotyniškomis raidėmis, pvz. watashi, todėl lygiai tokia pačia tvarka ir pabandykite parašyti ir paspauskite Enter mygtuka klaviaturoje. Turėtumėte gauti わたし.

Pabraukimas reiškia, jog dar galite redaguoti įvedamą tekstą ar pakeisti hiraganą į hieroglifus.

Aktyvus tekstas

Klausimai ir atsakymai

Turite klausimą? Radote klaidą? Galite pasiūlyti kaip patobulinti ši puslapį? Rašykite mums privačiai! Arba parašykite komentarą tiesiai čia. Į klausimus atsakysime, klaidas ištaisysime, į pasiūlymus atsižvelgsime ^_^

The Japan Foundation