Pradžia

Įžanga

Sveikiname priėmus iššūkį įveikti trečiąjį JLPT lygį! Jis yra pačiame viduryje pagal sunkumą JLPT teste. Norint sėkmingai įveikti jame esančias užduotis, reikia žinoti beveik 650 kanji, 3500 žodžių ir pažengusiųjų lygio gramatines konstrukcijas. Žinoma, tikimės, kad dalį informacijos jau esate išmokę ruošdamiesi lengvesniam ketvirtajam ir penktajam lygiui. Pabaigusieji trečiojo lygio medžiagą gali perskaityti vidutinio sunkumo tekstus ir suprasti didesnę turinio dalį dialoguose, kuriuose vyrauja kasdienės temos.

Trečiajame lygyje bus šiek tiek pasikeitimų, lyginant su ankstesniaisiais. Pirmiausia, pamokos neturės skyrelio Žodynas ir skaitymo pagalbų (žodžių tarimo, pateikiamo iššokančiuose „debesėliuose“). Vietoje jo mes skatiname naudotis visiems prieinamu išsamiu japonų-lietuvių kalbų žodynu nihongo.vdu.lt. Jame nesunkiai rasite žodžius, su kuriais susidursite pamokose. Taip siekiame paruošti besimokančiuosius kasdienėms situacijoms, kuriose nežinomi žodžiai nėra čia pat pateikti ir tenka dažnai naudotis žodynais. Tokiu būdu taip pat lavinamas gebėjimas sudaryti veiksmažodžių bendraties formą, kurios pateikiamos žodynuose (pavyzdžiui, pamačius 食べなければならない suprasti, kad tai veiksmažodis 食べる).

Antras pasikeitimas, kad dialogų ir tekstų įrašuose girdėsite natūralaus greičio japonų kalbą. Taip lavinamas gebėjimas suprasti žodžius, kurie tariami įprastai, o ne dirbtinai lėčiau ar aiškiau.

Trečias pasikeitimas tas, kad gramatikos skyrelyje pateikiami pratimai bus sudaryti JLPT stiliumi, t.y. pateikiant sakinį su praleistu žodžiu ir prašant pasirinkti vieną atsakymą iš kelių galimų. Tikimės, kad tai padės geriau pasiruošti JLPT laikymui.

Galiausiai, pamokose pastebėsite kiek daugiau japonų kalbos nei anksčiau. Kai kurios užduotys ar paaiškinimai, kurie būdavo pateikti lietuviškai, dabar pakeisti į japoniškus. Išmokusiems JLPT5 ir JLPT4 medžiagą šie paprasti sakiniai neturėtų sudaryti didesnių sunkumų.

Sėkmės!

Šioje pamokoje:

• susipažinsite su 26 naujais kanji;
  • sužinosite, kaip išreikšti pritarimą arba pasiūlymą;
  • išmoksite, kaip nusakomas privalėjimas kažką atlikti;
  • sužinosite, kaip pasakyti, kad kažkas daroma retai.
Pradėkite, pasirinkdami viršuje esantį skyrelį „raštas“.
The Japan Foundation